Projekt Akadémia Fénix by nemohol uzrieť svetlo sveta nebyť ľudí, ktorých jej myšlienka chytila za srdce.

Chceme aby ste vedeli s kým budete počas svojej cesty Akadémiou fungovať, kto stojí za všetkým tým čo je neviditeľné


___


Mgr. art. Vanda Alberty

Zakladateľka Akadémie Fénix, Lektorka

Herecká metóda: Michail Čechov

„Sny dávajú skutočností krídla“
„Všetky sny sa môžu splniť – ak máte odvahu ísť za nimi“

Akadémia Fénix je mojím snom.

Divadlo je pre mňa môj svet. Je to láska, životný partner, priateľ, duchovný radca, psychológ…

Skúsenosti ako herečka mám z Ochotníckych divadiel ako Divadlo Klassik, ktoré už neexistuje, či Záhorácke divadlo. Skúsenosti ako režisér som nadobudla v CVČ Staré mesto, kde som pracovala s 13 – 16-ročnými mladými ľuďmi a potom na VŠMU, ktorú som vyštudovala ako režisér aj dramaturg. Lektorské skúsenosti, som takpovediac, nadobúdala počas svojho života, či už v táboroch ako asistent réžie alebo v CVČ.

Workshop hereckej techniky Michaila Čechova mi obrátil svet naopak. Začala som vnímať divadlo nie len z môjho pohľadu, ale aj z pohľadu iných osôb – postáv.

Akadémiu Fénix odporúčam všetkým, ktorí chceli byť ako deti hercami alebo robiť akúkoľvek performance. Odporúčam to aj vyštudovaným hercom, ktorí o daných technikách iba čítali. Odporúčam to všetkým ľuďom, ktorí by chceli zmeniť svoj život, nájsť nových priateľov, vyjsť z komfortnej zóny, nájsť lásku.
Títo všetci a ešte viac sú u nás srdečne vítaní.


SPOLUPRACUJEME:


Mgr. art. Lucia Steltenpohlová

Lektorka

Herecká metóda: Mejerchoľd, Grotowski

Divadlo je pre mňa chrám: chodím si tam oddýchnuť, premýšľať, zabaviť sa a aj si občas poplakať. 🙂

V divadle som hrala od svojich 4 rokov. Začalo to v Bielom divadle, potom v rade ochotníckych divadiel ako Divadlo Klassik popri ZUŠ kde sme robili muzikály, Divadlo Na Zastávke kde zas činohry a Kabarety atď. V Brne som študovala Divadelnú vedu, v Anglicku prax – tvorbu divadelnej inscenácie.

Fyzickému divadlu som sa venovala na workshopoch s divadelníkmi z Čiech, Ukrajiny, Ruska, Anglicka, Litvy a Slovenska – niekedy pár hodín, niekedy týždne.

Ako movement director/choreograf som spolupracovala, napríklad, na inscenácii Lásky hra Osudná s ochotníckym divadlom RAMAGU, kde sme na postavy nazerali cez techniky Commedie dell’arte. Dôležitým projektom pre mňa bola aj adaptácia Shakespearovho Macbetha, v ktorej sme sa zamerali na výrazné fyzické zobrazenie 3 sestier/čarodejníc na scéne.

Životnú filozofiu nemám snažím sa ale o toto: tráviť čo najviac času s ľuďmi, na ktorých mi záleží a v ostatnom čase sa vzdelávať – workshopmi, knihami, filmami, hudbou, a divadlom.

Workshop je určený pre všetkých, ktorí sa chcú zlepšiť vo svojom divadelnom remesle, načerpať inšpiráciu pre tvorbu „tela“ postavy, keďže sa budeme pozerať na rôzne techniky a možnosti pohybu. 🙂 Vítaní sú všetci, ktorí sa zaujímajú o divadlo a o pohyb, teda herci, dramaturgovia, režiséri, ale aj tanečníci, bábkoherci a scénografi.


___


Mgr. Barbora Koštialová

Lektor osobného rozvoja

,,Či už si myslíme, že niečo dokážeme, alebo nedokážeme, v oboch prípadoch máme pravdu.“ Henry Ford

Vďaka divadlu som sa naučila pracovať s vlastnými emóciami, a oživila tak svoje vnútorné dieťa, ktoré dávno zabudnuté driemalo v mojej duši. Tú zmenu, ktorou som si prešla, by som dopriala zažiť každému.

Myslím, že práve divadlo ma nasmerovalo k tomu, čo v živote robím. Aj keď môj dávny sen, byť psychológom, stratil jasné kontúry, otvorili sa mi iné možnosti. Skončila som akreditované vzdelávanie v koučingu. Nie je to psychológia, ani sa na ňu nehrá, je to práca s ľudskou mysľou, ktorá pomáha ľuďom plniť sny. Na rozdiel od psychológie nepracuje s minulosťou človeka, ale s jeho súčasným potenciálom. 

A potom mi to celé došlo. 

Pochopila som, že kombinácia divadla a koučingu je vlastne môj dream job, práca, kde dokážem realizovať svoj vlastný potenciál, a zároveň pomáham rozvíjať potenciál ostatných ľudí. 

Preto som tu.

Rozhodla som sa prispieť svojimi skúsenosťami, zobudiť ľudí zo života, ktorý žijú, aby mohli žiť sen, o ktorom už dlho snívajú.