Filozofia a poslanie Akadémie Fénix

Akadémia Fénix je ako ten mýtický vták, znázorňuje znovuzrodenie z vlastného popola. Pomáha ľuďom cez herecké techniky a práci na nich a teda na sebe samom nájsť nové cesty v živote. Pomáha pomocou rovnakého princípu. Je treba spáliť naše staré Ja aby som mohlo znovuzrodiť to nové.

Akadémia Fénix ponúka kurzy zamerané na herecké techniky vďaka ktorým, človek môže zmeniť svoj život, alebo sa presvedčiť o opaku. Je to individuálne, pre nás je dôležitá hodnota človeka. Ak si ju sám neuvedomuje, my si ju uvedomujeme na 100%.

Ľudská sebaúcta, sebaláska sú hodnoty, ktoré počas života často strácame a hľadáme. Hodnoty, ktoré v nás vedia naštartovať vieru a odvahu žiť. Žiť život po akom túžime, mať prácu, ktorá nás baví, napĺňa a živí. Mať lásku.

___

Ako povedal A. P. Čechov „Človek je tým v čo verí.“

Každý z nás verí v niečo iné a každému sa dejú v živote situácie, nie preto aby sa stal slabším, ale aby zosilnel. Každá prekážka má svoj význam. Dívať sa na svet z nadhľadu je často obtiažne, hlavne vo chvíľach napätia alebo smútku či radosti. Áno aj radosť a šťastie tiež treba vnímať z nadhľadu. Čo však neznamená, že si ho nemôžeme užívať. Ale do akej hĺbky si užívame radosť do takej sa utápame v bolesti.

Divadlo ponúka všetky druhy emócií, pocitov v jednom balíčku. Pri herectve sa ich naučíš zvládať. Všetky precítiš v maximálnom množstve a v maximálnej intenzite za krátky čas. Ak sa nad tým zamyslíš, znie to šialene. Áno, je to šialené, ale ak začneš vnímať seba v danej emócii, vieš vyextrahovať pocit a ten vieš rozdeliť na drobné a zistiť čo je príčina. Vo väčšine prípadov je to strach, alebo od detstva zabudované komplexy. Poteším ťa, to všetko sa dá prekonať. Nie je to jednoduché a cesta býva často bolestivá a nepríjemná, ale nakoniec sa staneš novým človekom.

 „Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť a čomu dokáže uveriť, to dokáže uskutočniť“ (Napoleon Hill)